Насоси для водопостачання. Промислові та побутові насоси для води.

Насоси для водопостачання – це велика група відцентрових насосів для перекачування чистої води (без піску і механічних включень). Можливості і ціна цих агрегатів сильно відрізняються. Одна справа, насос для води самовсмоктувальний для побутового водопроводу, коли грунтові води дуже близько і можна ставити поверхневу станцію з таким насосом. Все разом з розширювальним баком, самовсмоктувальним насосом і реле тиску обійдеться близько 100 Євро. І зовсім інше, промислові насоси для води з електромоторами потужністю десятки, а то і сотні кіловат, які купують водоканали і промислові підприємства. В цьому розділі зробимо коротку класифікацію всіх насосів для води, які можна купити в IWT.

Побутові та промислові насоси для води

До побутових насосів відносяться:

1. Занурювальні вібраційні насоси для колодязів, які навіть не мають електродвигуна, а тільки електромагніт. Це дуже дешево і просто, але недовговічно, ще й для колодязів небезпечно. Тому що постійна вібрація прискорює процес замулювання і заповнення колодязя або свердловини піском і глиною.

2. Самовсмоктувальні насоси для дачного (побутового) водопроводу. Можуть підняти воду з глибини 7-9 метрів, що підходить якщо грунтові води близько чи джерелом води є якийсь резервуар. У нас можна купити як класичні відцентрові насоси з одним колесом, так і вихрові (відрізняється конусоподібною формою гідравлики). Вихрові не так бояться підсосу повітря в систему (можуть перекачувати газо-повітряну суміш), але у них нижче загальний ККД.

3. Занурювальні насоси для свердловин діаметром 3-4 дюйми для колодязів та свердловин з обсадними трубами. Вони здатні підняти воду з глибини 20-60 метрів, при цьому залишається досить напору для подачі води в будинок з усіма бойлерами, санвузлами і умивальниками.

4. Переносні садові насоси для поливу. Теж відносяться до самовсмоктуючих, можуть “брати” воду з бочки, басейну або природньої водойми.

Окремо варто згадати циркуляційні насоси для систем опалення, але про них докладно описано у вкладці «для систем опалення» – туди можна потрапити якщо вибрати в фільтрі пункт «Опалення». Там можна вибрати і купити циркуляційний насос для опалення промисловий або побутовий.

Консольні насоси DPNT голландського виробника DP-Pumps
Консольний насос відцентровий

А ось купити промисловий водяний насос вже набагато складніше, розберемо основні класи:

1. Насос консольний відцентровий – це одноступеневий агрегат з приводом від електродвигуна (іноді від дизельного). Найчастіше насосна частина «гідравліка» розташована на загальній станині з двигуном. Бувають моноблочні консольні насоси, коли робоче колесо насаджено на вал електродвигуна. Часто так і запитують “чи можна купити насос гідравліку промислову для перекачування води”. Бувають класичні консольні насоси для води, де вал насоса і двигуна з’єднані муфтою з пружніми пальцями. Така муфта служить механічним запобіжником. Якщо робоче колесо заклинить, то крутний момент від двигуна зріже сталеві штирі всередині муфти. Інакше є небезпека, що двигун згорить раніше, ніж спрацює тепловий захист від перевантаження.

У нас можна купити консольні насоси від брендів DP-Pumps (Голландія) і Ebara (Італія). Обов’язково допоможемо з підбором і розрахунками робочої точки. Можна купити як насос водяний консольний без електродвигуна, так і повністю зібраний на сталевій рамі. Є спеціалізовані горизонтальні консольні насоси з двостороннім горизонтальним розміщенням всмоктуючого і напірного патрубків, такі теж доступні до продажу під замовлення.

Вертикальні багатоступеневі насоси високого тиску

2. Багатоступеневі насоси високого тиску. Тут кілька робочих коліс на загальному валу, кожна наступна ступінь піднімає тиск після попередньої. Таким чином можна створити дуже великий тиск недоступний для агрегатів інших конструкцій. Існують горизонтальні багатоступеневі насоси та вертикальні насосні агрегати, які стали особливо популярні в останні десять років. Вертикальні насоси (двигун зверху) займають набагато менше місця, і навіть більш “живучі” в разі підтоплень приміщень, в яких вони встановлені. Поки вода підніметься до рівня електродвигуна, аварію вдається усунути, а воду відкачати. Тому зараз запит: купити вертикальний насос підвищення тиску звучить все частіше.

Занурювальні насоси для чистої води

3. Занурювальні насоси для чистої води теж багатоступеневі, конструктивно нагадують побутові свердловинні, тільки більше потужніші і розраховані на дуже інтенсивну роботу протягом 5-8 років. Ціна свердловинного насоса високої продуктивності може досягати декількох тисяч доларів. Промислові глибинні насоси здатні піднімати воду з артезіанських свердловин (глибина 100 і більше метрів) і забезпечувати водопостачання підприємства або цілого мікрорайону. Свердловинні насоси великої потужності використовують більшість міських водоканалів.

Занурювальні (свердловинні) і поверхневі насоси

Є істотні відмінності між поверхневими і зануреними насосами всіх типів.

1. Охолодження електродвигуна насосу йде за рахунок води, в якій він знаходиться і яку перекачує. Тому критично важливим є захист від сухого ходу. Він складається з датчика в самому насосі або біля нього і реле, яке відключає живлення, якщо тиск критично низький (по суті реагує на повітря, порожнечу). Для поверхневих насосів запуск на суху це теж недобре, але все ж не так критично. Насос в режимі «сухого ходу» згорить менше ніж за хвилину роботи, якщо не встигне спрацювати другий захист – через датчик нагріву в самому електродвигуні.

2. Поверхневі, навіть самовсмоктуючі, насоси не можуть підняти воду з глибини більше 9 метрів від рівня, на якому встановлені. Це пов’язано з абсолютним атмосферним тиском, який знаходиться в межах 10 метрів водяного стовпа. Будь-який поверхневий насос повинен мати деякий стартовий тиск на всмоктувальній стороні. У разі самовсмоктуючих агрегатів це атмосферний тиск, який навіть теоретично не може дати більше 10 метрів. А за фактом, мінус ККД двигуна і робочої частини, і залишається 7-9 метрів. Звичайно є інженерні хитрощі на кшталт ежекторних насосів, де частина потоку після підвищення тиску подається назад щоб створити розрідження на глибині. Ежекторні поверхневі насоси можуть дістати воду з глибини до 30 метрів. Але у них висока ціна і низький ККД. І, найчастіше, вигідніше купити погружний насос або встановити каскад з кількох насосних станцій, де кожна наступна бере воду під залишковим тиском від попередньої.

Матеріал виготовлення робочих частин насосів для водопостачання

Ціна подібних за характеристиками насосів часто відрізняється в рази, тому що вони виготовлені з різних матеріалів.

Чавун. Класичний матеріал для корпусів гідравлічних частин консольних насосів. Це дешево, надійно, довговічно (до сих пір працюють насоси промислові для води з чавуну випущені в 30-х роках XX століття). Через масивность і товщину стінок чавунні насоси працюють набагато тихіше сталевих.

Сталь – це матеріал виготовлення робочих коліс, валів і з’єднувальних муфт.

Нержавіюча сталь – це корпуси для хімічно агресивних рідин. Або просто компактних насосів з підвищеною “живучістю”. Навіть побутові станції для води роблять з нержавійки, що додає їм довговічності. Ну і звичайно ж, нержавіюча сталь – це матеріал для робочих коліс і корпусів вертикальних насосів високого тиску.

Пластик. З нього роблять робочі колеса багатьох свердловинних насосів. Причому це не є ознакою низької ціни і надійності. Але, для води з домішками піску, пластикові робочі колеса підходять гірше металевих.

Кольорові метали – найчастіше бронза. Бронзові робочі колеса:
не іржавіють;
досить масивні для створення ефекту маховика;
легко обробляються для балансування і точної підгонки робочого колеса під робочу точку насоса.
Щоправда, ціна насосів з бронзовими елементами помітно вище в порівнянні з іншими варіантами, але за унікальні властивості завжди потрібно платити.

Насоси підвищення тиску води промислові


Система водопостачання міста або підприємства складається з декількох рівнів. Адже води потрібно багато і подавати її потрібно далеко, а з ростом поверховості міських забудов, ще й високо. У нас можна купити потужні агрегати, здатні подати в міську магістраль сотні кубометрів води на годину. Але найчастіше запитують насоси підвищення тиску, які входять до складу насосних станцій висотних будинків. Це трифазний промисловий водяний насос вертикального виконання, часто з частотним перетворювачем на кришці електродвигуна. Управління через регулювання частоти дає точну підтримку тиску в системі водопроводу і економію електроенергії на 30-40% в порівнянні з простим ступінчастим управлінням декількома насосами.

Чому вигідно купити промислові насоси для водопостачання в IWT

Промислові насоси купити в Україні можна всюди. Є безліч монтажних і торгових фірм, але не у всіх є:

  • Досвід проектування, виготовлення і введення в експлуатацію насосних станцій промислового водопостачання.
  • Власна лабораторія і виробнича база, де можна перевірити не тільки працездатність, але і герметичність обв’язки насосної станції і надійність запірної арматури.
  • Склад, де можна насоси промислові для води купити в Україні, не чекаючи доставки. Причому, окрім самовивозу зі складу, ми можемо організувати доставку на об’єкт протягом декількох днів.
    За рахунок великого обороту, власного складу і виробничої бази, наші ціни нижчі більшості конкурентів.


А якщо вас цікавить довгострокове співробітництво і спеціальні ціни на промислові насоси, телефонуйте (044) 594-74-74.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


×