Насоси для опалення. Циркуляційні насоси. Насоси для гарячої води.

Як вибрати і де купити циркуляційний насос?

З початком осені до Google кількість запитів «насоси для опалення», «насоси для гарячої води», «циркуляційні насоси» та ще десятки схожих фраз збільшується в сотні разів. Саме ці насоси застосовують у системах опалення та циркуляції гарячої води. Як то кажуть, готуй сани влітку.

Ми займаємось насосами з 2008 року. Ми точно знаємо, що “насоси для опалення” або “циркуляційні насоси” – це не один-два товари, де, вибравши відповідний за ціною, ви вирішите свою проблему. Виняток – у вас вже є точне маркування моделі, підібране інженером для вашої системи.

Що б ви не витрачали час на пошуки потрібного насоса у великому каталозі насосів для опалення, давайте зменшимо вибір.

Отже, циркуляційні насоси забезпечують подачу тепла та гарячої води до будинку. Який ваш будинок? Ви шукаєте насоси для приватного будинку (котеджу, дачі тощо), для багатоповерхової будівлі чи цілого мікрорайону/міста чи промислового підприємства?

выбор циркуляционного насоса для отопления

Насоси для опалення приватного будинку

У приватних будинках є автономні котельні. Для таких систем обирають тихі насоси (малошумні), компактні, по конструкції – насоси з «мокрим» ротором. Наприклад, фланцеві тришвидкісні чавунні насоси серії MR-F (EBARA, Італія) або трохи дорожчі (але з кращим на ринку показником енергоефективності!) серії Ego Slim 2 (Італія) з частотним керуванням. Вам допоможе монтажна організація, представник якої скаже точну модель або параметри насоса, необхідні для вашої системи. Якщо робите все своїми руками, і, можливо, навіть самі підібрали насос, дотримуючись рекомендацій в інтернеті, то в будь-якому випадку передзвоніть нам і перевірте точність підбору. Консультація безкоштовна, а врешті-решт може значно заощадити, якщо ви щось не врахували. Від чіткої роботи насоса, в будь-якій системи, залежить не тільки працездатність всієї системи, але і термін служби самого насоса.

  1. Насоси MR-F (з “мокрим” ротором) від заводу EBARA – це циркуляційні тришвидкісні чавунні фланцеві насоси для невеликих об’ємів та замкнутих контурів із гарячою водою або систем кондиціювання. Відрізняються хорошими технічними характеристиками та досить конкурентною вартістю. Насоси цього типу призначені для тривалої безперервної роботи без ремонту та обслуговування. У побутових системах ресурс такого насоса становить 7-10 років, після чого його просто змінюють на новий.
  2. Насоси EGO SLIM (с “мокрим” ротором) і EGO2 SLIM (новіші моделі) від компанії EBARA відрізняються високою економічністю витрати електроенергії завдяки двигуну останнього покоління та вбудованому перетворювачу частоти. Існують як фланцеві, так і різьбові моделі. Насоси цього типу також призначені для тривалої безперервної роботи без ремонту та обслуговування.

Основні вузли циркуляційного насоса EGO (EBARA)
Зображення 1. Основні вузли циркуляційного насоса EGO (EBARA)

Насоси для опалення багатоповерхової будівлі. Насоси для ІТП.

У міських багатоквартирних будинках тепла вода в батареях починає свій шлях від ТЕЦ та проходить через економічні та енергоефективні (в ідеалі) насоси у складі індивідуального теплового пункту (ІТП) багатоповерхового будинку. Якщо вам потрібні насоси для багатоповерхівки, то швидше за все вам потрібні насоси для установки в ІТП (індивідуальному тепловому пункті). Індивідуальний тепловий пункт – це пристрій для прийому, обліку та розподілу теплової енергії від міської тепломережі на потреби опалення та гарячого водопостачання об’єкта, де його встановлено, наприклад, багатоповерхового будинку. ІТП – розташовується в окремому приміщенні підвалу або технічного поверху будівлі.

До складу типового блоку ІТП входять:

  • пластинчасті теплообмінники;
  • запірна та регулювальна арматура;
  • насоси для циркуляції теплоносія у системі;
  • контрольно-вимірювальні прилади;
  • щити живлення та управління з контролерами.

Проект ІТП узгоджується з тепломережами, наші фахівці допоможуть розрахувати вартість обладнання за готовим проектом або ТЗ для проектування (в останньому випадку розрахунок буде попереднім).

В індивідуальні теплові пункти встановлюють насоси, які відповідають за подачу теплоносія до квартир. Це невеликі циркуляційні насоси з мокрим ротором або насоси конструкції ін-лайн (наприклад, чавунні циркуляційні насоси серії LPC – LPCD або новіші моделі ін-лайн насосів серії 3Е). На насосному ринку України для ІТП часто використовують насоси Grundfos та Wilo, у нас ви знайдете їх найкращі європейські аналоги японсько-італійського концерну EBARA.

теплоцентраль с насосами "ин-лайн" EBARA (LPS, LPC)

Зображення 2. Теплоцентраль з електронасосами EBARA (серія 3 з нерж. сталі прецизійного лиття та моделі “ін-лайн” LPS та LPC)

 

Мережеві насоси

Теплоносій від міських ТЕЦ «доходить» до теплових пунктів багатоповерхівок завдяки потужним насосам. Як мережеві насоси часто застосовують чавунні консольні насоси великої продуктивності, наприклад, насоси серії GS (Ebara, Італія). Такий насос забезпечить циркуляцію теплоносія у тепломагістралях районів та міст до теплових пунктів будинків. Якщо в розпал сезону вийшов з ладу насос, то ми зможемо допомогти оперативно вирішити проблему, оскільки підтримуємо склад консольних насосів серії GS.

GS – класичні відцентрові насоси консольного типу. Можуть створювати тиск до 150 м, і перекачувати до 1300 м3 годину. Двигун приєднується до насосної частини через механічну муфту, насосна частина та електродвигун змонтовані на єдиній загальній основі (станині). Часто використовуються як мережеві насоси у міських котельнях, які опалюють кілька мікрорайонів. Добре поєднуються із системами керування з перетворювачами частоти, що дозволяє значно економити електроенергію, адже середня потужність двигуна у подібних установках 55-90 кВт. Робота на повній потужності не завжди виправдана і потрібна, якщо раніше регулювання відбувалося за рахунок засувок, то зараз система автоматики може плавно знизити частоту обертання (а отже, і споживану потужність) до необхідного рівня.

консольные насосы EBARA - фото с объекта IWT

Зображення 3. Консольні насосі EBARA на об’єкті.

Насоси для циркуляції та рециркуляції для систем кондиціювання та вентиляції.

У великих торгових центрах, комерційних офісних будівлях та промислових підприємствах, крім опалення, працюють також системи централізованого кондиціювання та вентиляції. У складі цих установок також є насоси для циркуляції теплоносія. У таких системах зустрічаються всі види циркуляційних насосів від великих насосів консольного типу до циркуляційних насосів малого розміру. Усі типи насосів із зазначенням їх точних маркувань вказані у проектній документації. Якщо на стадії закупівлі ви зіткнулися з відсутністю насосів в Україні або значно тривалішим терміном доставки, ми запропонуємо альтернативу. Так як заводи, з якими ми працюємо, знаходяться в Європі (повний цикл виробництва), то і терміни доставки у нас зазвичай найкоротші в порівнянні з конкурентами.

Де придбати циркуляційний насос?

Ми підтримуємо склад промислового насосного обладнання для сучасних систем рідинного теплообміну. Готуємось із середини літа, тому насоси у нас завжди в наявності. А поставки насосів на склад відбуваються практично щотижня, тож чекати довго не доведеться. Завозимо тільки самі, за прямим контрактом із заводом (Ebara, Італія). Достеменно знаємо, що насоси виробляють виключно на заводі в Італії. Хороша ціна на насоси через відсутність посередників. Ви не повинні купити циркуляційний насос у нас. Зателефонуйте та отримайте грамотну консультацію інженера, це безкоштовно, але може заощадити ваш час та нерви.

Якщо ви часто працюєте з циркуляцією, але звикли до брендів Wilo, Grundfos, DAB, то вам буде цікаво подивитись таблиці точних аналогів усіх моделей циркуляційних насосів із мокрим ротором відомих брендів.


×