Насосна станція пожежогасіння
Як вибрати насосну установку пожежогасіння?
Насосна станція пожежогасіння – це комплектна установка з насосами, шафою керування, колекторами, контрольно-вимірювальними приладами та датчиками, спеціальною запірною арматурою. Установка в зборі призначена для подачі води в потрібну точку в момент займання для спрацьовування спринклерів, дренчерів або використання гідрантів та інших пристроїв пожежогасіння.
Близько 85% усіх пожеж гасять із використанням водяних систем пожежогасіння. Насосна станція пожежогасіння повинна бути автоматизованою, простою у використанні, достатньо потужною та безвідмовною. Тому не кожна насосна станція може бути використана з метою пожежогасіння.

Як вибрати насосну станцію пожежогасіння?
Насосна станція пожежогасіння – це елемент системи автоматичного пожежогасіння будівлі. Необхідно врахувати ряд особливостей об’єкта (звідки подаватиметься вода, де буде встановлена насосна станція, який тип пожежної системи передбачений у будівлі, площа та поверховість будівлі тощо).
Види насосних станцій:
1. По типу установки:
- стаціонарна (в т.ч. контейнерна);
- мобільна.
2. По типу джерела води, станції з забором води з:
- підземних резервуарів та свердловин;
- природніх водоймищ;
- міської водопровідної магістралі.
3. За типом системи пожежогасіння, станції пожежогасіння:
- для спринклерних систем;
- для дренчерних систем;
- для сухотрубних систем із гідрантами.
4. За типом застосовуваного приводу або джерела живлення, станції оснащені:
- електродвигунами;
- насосами з двигунами внутрішнього згоряння (дизельними);
- комбіновані (електропривід та дизельний привід).

Стаціонарна насосна установка пожежогасіння – це автоматична станція пожежогасіння, яка встановлена стаціонарно на об’єкті та обслуговує спринклерні та дренчерні системи пожежогасіння. Насоси можуть бути з електродвигунами, двигунами внутрішнього згоряння, або комбінація обох типів. Якщо будівля висока, може додатково знадобитися застосування насосних установок пожежогасіння.

Такі станції ми виготовляємо з 2008 року. Працюємо з насосами голландського та італійського виробників, які імпортуємо самі: DP-Pumps та EBARA. На ринку України наші станції відомі за маркуванням Fire-Unit та/або Fire-Set (оновлене маркування). Переглянути в каталозі всі станції пожежогасіння.
Контейнерна пожежна станція – станція пожежогасіння, зібрана, наприклад, у морському 20-футовому або 40-футовому контейнері. У ньому розміщено насосне обладнання, трубопроводи, арматура, системи опалення, вентиляції, енергозабезпечення, автоматики, контролю та управління насосною станцією. Станція в контейнері дозволяє оптимізувати конфігурацію всієї системи пожежогасіння – завдяки встановленню на об’єкті там, де це потрібно, а не там, де є відповідне приміщення.
Вимагає мінімальної підготовки: будову фундаменту, підведення трубопроводів та кабельних ліній.
У нашому каталозі можна знайти контейнерні станції пожежогасіння від польского виробника InstalCompact.

Мобільна насосна станція пожежогасіння – станція на базі автомобілів. Часто використовують агрегати змішаного типу, які працюють від електрики від центральної мережі або виробленого дизельними або бензиновими генераторами. Такі мобільні станції використовуються також при зрошенні полів.
Насосні станції пожежогасіння для спринклерних систем – це насосні станції (зазвичай складаються з 2-6 насосів) встановлюють у водозаповнених системах пожежогасіння, де в кінцевій точці розпилюють воду спринклери. При спрацьовуванні кількох спринклерів достатньо роботи насоса-жокея. При сильному загорянні, коли потрібний великий об’єм води з високим напором, в роботу включаються основні насоси. Водозаповнені системи застосовують в опалювальних приміщеннях, де температура повітря не допускає замерзання води у пожежних трубопроводах.
Пожежні насосні установки для дренчерних систем – насосні станції схожі на ті, які застосовують для спринклерних систем пожежогасіння. Різниця в тому, що дренчерні системи застосовують у приміщеннях, що не опалюються, і в нормальному режимі води в трубопроводі немає. Це паркінги, складські приміщення тощо.

Пожежні станції для сухотрубних систем або систем з гідрантами – це насосні станції, які зазвичай складаються з 2-х насосів. Продуктивністі і потужністі одного насоса вистачить на необхідну подачу води. Другий насос лише служить гарантією безпеки, на той випадок, якщо перший вийде з ладу.
Завдання насосної станції – швидко подати великий обсяг води у потрібну точку. Необхідний професійний розрахунок робочих параметрів станції (продуктивність насосної станції або насоса пожежогасіння, напір у метрах водяного стовпа, потужність установки тощо). Вибрати насосну станцію пожежогасіння має фахівець із проектування вашої пожежної системи. Ми зможемо запропонувати вам кілька рішень, маючи на руках точний розрахунок вимог системи.

Де краще купити насосну станцію пожежогасіння?
Ви вирішили придбати насосну станцію пожежогасіння. З чого почати? В Україні десятки компаній виготовляють насосні станції. Точніше “збирають”. При цьому таке виробництво найчастіше може перебувати в гаражних кооперативах. Рекомендуємо відвідати виробництво обраного постачальника. Це найвірніший спосіб визначити рівень надійності виробника. Ціна станції, на кілька тисяч дешевше, може коштувати десятки, а то й сотні тисяч збитків, якщо обладнання відмовить у потрібний момент.
Чому варто обрати насосну станцію пожежогасіння IWT?
- Ми виробляємо насосні станції пожежогасіння та водопостачання з 2008 року. Входимо до трійки найбільших виробників станцій України.
- У 2015 році пройшли повну сертифікацію за стандартами ISO. Перед цим розробили ТУ для насосних станцій. На вимогу Замовника можемо поставити обладнання з міжнародними сертифікатами FM, UL, VdS.
- Власний підрозділ із виготовлення шаф керування, щитів, пультів.
- Самі імпортуємо насоси з Нідерландів (DP-Pumps) та Італії (EBARA), на базі яких виготовляємо станції. На вимогу замовника можемо виготовити станцію на насосах Grundfos, Wilo, Lowara. Однак, ми не збиратимемо установки на маловідомих чи неякісних агрегатах!
- Власне виробництво колекторів до 350мм.
- Перед відправкою на об’єкт всі насосні установки тестуються на випробувальному стенді.
- За запитом, виконуємо пусконалагоджувальні роботи на об’єкті. Для зручності всі станції укомплектовані схемами підключення (на той випадок, якщо ви вирішите виконувати роботи силами своїх фахівців).
- Найширший спектр поставляються насосних станцій по конструкції.
Скільки коштує насосна станція пожежогасіння?
Ми маємо прайс на насосні станції. Якщо ви підібрали насосну установку з нашого каталогу, ви отримаєте вартість протягом 10-20 хвилин після заявки на нашому сайті або дзвінка до відділу продажу. Автоматичне пожежогасіння – це багатофакторний захід, який формує низку умов та обставин, які необхідно врахувати при підборі насосної станції пожежогасіння. Тому більшість насосних установок в автоматичному пожежогасінні, немов у конструкторі ЛЕГО, формується конструктором у вигляді готових модулів і кожна насосна станція отримує індивідуальну кастомізацію та, природно, вартість. У будь-якому випадку, питайте та порівнюйте!
